Jucator rus de tenis Anastasia Pavlyuchenkova: biografie, cariera de sport, viața personală

Anastasia Pavlyuchenkova - jucător de tenis din Rusia, câștigător a numeroase concursuri internaționale organizate sub auspiciile WTA și ITF. În mod repetat, a câștigat în Grand Slam de juniori în ambele single și duble. În echipa rusă a ajuns în finala Cupei Fed.

atleți Context

Anastasia Pavlyuchenkova S. sa născut în iulie 1991 la Samara. Familia viitorilor jucători de tenis aproape tot timpul implicat în diferite tipuri de sporturi. Bunica ei a jucat baschet la un nivel profesional, mama mea a participat la diverse concursuri de înot, iar tatăl său - în canotaj. Această dragoste pentru acest sport insuflat de familie Pavlyuchenkova și copiii lor.

Nastia a pus piciorul pe un teren de tenis în 6 ani. Primul antrenor a fost mama ei, atunci fratele ei mai mare, Alexander a fost angajat.

carieră Junior

Debutul jucătorilor de tenis rusești în competițiile internaționale a avut loc în 2004. La turneul din Polonia a reușit o dată să intre în semi-finale, ceea ce duce mulți experți pentru a vorbi despre mine ca un atlet foarte promițător.

Primul succes a venit la tanara jucatoare de tenis, la vârsta de 14 ani. Anastasia Pavlyuchenkova asociat cu Julia Solonitskoy a câștigat turneul ITF a avut loc la Sankt-Petersburg.

Un an mai târziu, a devenit cel mai bun sportiv în competițiile single în limba italiană Casale Monferrato. De asemenea, într-un duet cu Evgeniya Rodina Anastasia a câștigat turneul de la Podolsk. Cu aceste victorii Pavlyuchenkova a devenit prima racheta a lumii printre juniori.

Cariera profesională

În 2007, când a devenit clar că tânăra rus de așteptare pentru un viitor luminos în tenis, familia ei a decis, la un pas foarte serios. Pentru Anastasia ar putea fi mai productiv de a instrui părinții a vândut mașina și sa mutat într-un apartament mai modest. Cu banii pe care au putut să plătească pentru șederea și studiu filială în Franța, în cazul în care antrenorul ei a fost un mentor bine-cunoscut Patrick Mutorgla.

Iar rezultatele nu au fost mult timp în vin. În acest an, Anastasia Pavlyuchenkova, tenis pentru care a devenit aproape un sentiment de toate formele de viață, a câștigat proba de dublu la turneul ITF din Les Contamines-Montjoie, Minsk și Poitiers. Este demn de remarcat faptul că toate aceste evenimente au avut loc pe suprafețe dure, care a devenit „Crown“ pentru sportivii ruși.

În acest an a văzut debutul Anastasia în turnee de Grand Slam. În instanțele de judecată Uimbildona ea a fost în măsură să se califice, dar sa oprit în etapa primei runde.

2008 a început foarte bine pentru Anastasia. În termen de două săptămâni, ea a câștigat proba de dublu la trei turnee ITF - Vsevolozhsk, Moscova și Belgia Torhout. O lună mai târziu, ea a fost într-un duo cu Jucătoarea română de tenis sorani Krastev a câștigat primul concurs, organizat sub auspiciile WTA, care a avut loc în Fez marocan.

Chiar și la patru turnee ITF Pavlyuchenkova a triumfat în single. În plus față de competiția de pe un covor la Minsk, a fost cel mai bun la terenuri dure la Moscova, Bratislava și Poitiers. Anastasia Pavlyuchenkova relativ bine jucat în acest an și în turneele de Grand Slam. În instanțele din Franța și Statele Unite, ea a ajuns la al doilea tur, iar în Uimbildone - în al treilea.

Treptat, câștigă experiență de neprețuit în diverse competiții sportive, Anastasia în fiecare an pentru a îmbunătăți abilitățile lor. În 2010, ea a câștigat pentru prima dată în single de pe turneul WTA de la Monterrey, iar apoi a repetat realizarea lui la Istanbul.

în 2011, a adus în vârstă de 20 de ani, atlet rus noi realizări. În ianuarie, Anastasia Pavlyuchenkova a câștigat turneul de dublu din Brisbane, și din nou în martie a fost cel mai bun single patinatorul în Monterrey. În curțile de la Roland Garros și US Open, ea a reușit să intre în sferturile de finala.

Datorită rezultatelor bune ale Anastasia Pavlyuchenkova, rating-ul este în lista celor mai buni jucători de tenis din lume a fost la înregistrarea pentru ei la fața locului a treisprezecea, a fost invitat la echipa națională pentru a participa la Cupa Fed. Aici Rusia a ajuns la final, a pierdut în Republica Cehă.

În 2013 Pavlyuchenkova a început să se antreneze sub îndrumarea legendarului fost jucător de tenis Martina Hingis. În ianuarie, Anastasia a câștigat turneul de dublu din Brisbane, apoi a câștigat din nou în Monterrey. În luna mai, sportivul a fost cel mai bun single patinator în competiție în portugheză Oeiras, iar în septembrie, într-un duet cu polka Agnieszka Radwanska a triumfat în Seul. La Universiada din Kazan jucător de tenis a câștigat medalia de aur la dublu si argint - în clasamentul echipei. În Fed Cup Anastasia Pavlyuchenkova în echipa rusă a ajuns din nou în finală, în cazul în care a fost învinsă de Italia.

De asemenea, de succes în acest an au fost spectacole la turneele de Grand Slam. La dublu a ajuns la 1/4 finala din Australia și Franța.

Anastasia Pavlyuchenkova continuă să încânte fanii săi un joc mare și de a câștiga turnee de prestigiu. a câștigat competiția din Sydney, ea dublează - pe o notă pozitivă pentru ea a început în 2017.

Viața este de tenis

În ciuda calendarului strict de formare și de spectacole, Anastasia Pavlyuchenkova găsi timp pentru divertisment. Îi place să viziteze meciurile de fotbal, merge la film. De asemenea, acesta poate fi de multe ori vazut in diferite spectacole de moda.