Alexander Sukhorukov - înotător profesionist

Alexander Sukhorukov - înotător profesionist, care în timpul carierei sale a participat la Jocurile Olimpice și Campionatele Mondiale. El a parcurs un drum lung de la un atlet necunoscut din Ukhta la stele sport din lume.

Începe mod sportiv

Alexander Sukhorukov sa născut 22 februarie 1988 în orașul Ukhta. Pentru a-l in apa de la mama copilărie obișnuită. Este mulțumită Sukhorukov ei iubit atât de multă apă. Mama lui a lucrat cu copii în orașul piscină Ukhta. De la o vârstă fragedă băiatul a început să meargă pe cluburile sportive și visat de viitor pentru a deveni un celebru atlet profesionist. Într-o zi, a decis să încerce mâna la înot și am devenit interesat de acest sport.

Prima sa victorie în acest sport, el a câștigat în 5 ani. 25 metri ștafetă tânăr Alexander nu a fost egal. După această victorie, el în cele din urmă a renunțat la lupta și du-te înot. Acest înotător a studiat cu antrenor de înot restante Fedorov.

La școală, Alexandru a studiat bine. Datorită bună memorie a acesteia într-o perioadă scurtă de timp poate învăța lecțiile și de a instrui. După ceva timp, Alexander Sukhorukov a fost înotătorul cel mai antrenat în școala lui. Talentul său a fost remarcat de către mulți experți în acest sport. Toate competițiile de juniori a avut loc Alexander a câștigat premii.

Sportivul are un excelent tresar sprint, astfel încât să înoate pe distanțe scurte. În 13 ani, acest înotător promitatoare a primit primul rang și a devenit un candidat pentru maestru al sportului.

Cariera profesională

În 2004, Alexander Sukhorukov a devenit membru al echipei naționale de pe echipa de înot. După acest eveniment, a început calea lui lungă și de succes în turnee internaționale. Dar Alexander a luat un timp pentru a ajunge la nivel mondial. Numai în 2008, el a aflat că o astfel de faima si dragostea fanilor. În acest an, el a participat la Campionatul European. Acolo a câștigat o medalie de argint. Și la Cupa Mondială, a câștigat medalii de aur în proba de ștafetă 4x100.

Sukhorukov a fost un membru important al înotători echipei la Jocurile Olimpice de la Beijing. În cursa releu 4x200, echipa noastră a fost aproape de jocul medalia de aur, dar în cele din urmă a ratat victoria și a devenit medaliat cu argint.

Succesul în turnee internaționale în 2010.

Alexander Sukhorukov în 2010, echipa națională a câștigat medalia de aur la Campionatele Europene. Echipa noastră în 4x100 de metri releu, 4x200 m liber nu a avut concurenți.

După acest succes, Alexandru a mers la Cupa Mondială, care a avut loc în Dubai. Acolo din nou, echipa noastră a câștigat medalia de aur la m ștafetă 4x200, bate cu încredere toată celebra competiție. În plus, o echipă de echipa rus a stabilit un record mondial.

Participarea la competițiile din Rusia, Sukhorukov trei stabilit record național și de 5 ori campion al turneului intern. Campionatul orașului pe care un înotător a castigat de 21 de ori.

Viața personală

Pe viața personală a lui Alexander Sukhorukov nu a fost cunoscut până în 2013. În acest an, legendarul înotătorul rus sa întâlnit cu nici o gimnastă mai puțin celebru Margarita Mamun. După explorarea Margarita Mamun și Alexander Sukhorukov încercat ca un timp mai poate fi efectuată între ele, în pauzele dintre concursuri. Împreună, ei petrec o vacanță și să păstreze în formă. După trei noi Sukhorukov a facut Mamun oferta la Balul olimpic. Margarita Mamun și Alexander Sukhorukov în acest moment este una dintre cele mai populare cupluri din acest sport. Pentru relația dintre acești sportivi populare ceas fani din intreaga lume, iar ei sunt foarte de susținere a lor favorite.

Premii sportivi

Pentru un număr mare de victorii la prestigioase competiții internaționale Alexander Sukhorukov a primit titlul de Maestru Emerit al Sportului din Rusia. După succesul de la Olimpiada de la Beijing, sportivul a fost decorat cu Ordinul „Pentru Serviciile Patriei, gradul 2.“ Iar la sfârșitul Universiada din Kazan, Alexandru a primit un certificat de apreciere din partea președintelui țării. La acest Universiada, el a câștigat aurul în cele două relee.

În celebrul înotător foarte revelatoare biografie. Alexander Sukhorukov parcurs un drum lung pe drumul spre faima la nivel mondial. Acum, el este unul dintre cei mai proeminenți înotători ruși din istorie. La domiciliu, Alexander Sukhorukov este o adevărată legendă. Tineri sportivi întotdeauna l-au pus ca un exemplu.