Patinatoare Anna Anna Pogorilaya: cariera și viața personală

Anna Anna Pogorilaya - un celebru personaj rus skater-single patinator, care a demonstrat rezultate sportive ridicate în ciclul olimpic 2014-2018 gg. În ciuda faptului că Anna Pogorilaya nu a reușit să se califice pentru Jocurile Olimpice din Pyeongchang, fanii amintit atlet patinaj expresiv și rezultate bune.

Childhood și purtător în juniori

Anna Pogorilaya sa născut 10 aprilie 1998 la Moscova. În patru ani, am început patinaj. La competițiile interne efectuate pentru a atrage atenția în 2009, a câștigat medalia de argint la campionatul rus la categoria sa de vârstă.

În ultimul său sezon înainte de a trece la nivelul de adult, Anna sa declarat în mod clar în arena internațională: ea a fost în măsură să ia bronzul în finala Grand Prix Junior și Campionatele Mondiale de juniori, precum și pentru a obține în top cinci în campionatul Rusiei.

La al doilea Mondial Junior Championships Anna Pogorilaya numai prietenii ei pe echipa - chiar mai tânăr și promițător Radionova Elena și Iulia Lipnițkaia. Într-un interviu după laminare Anna a remarcat o concurență uriașă în rândul odinochnits fete din Rusia. Ea a recunoscut că a ajunge la Cupa Mondială este considerată un succes.

În ciuda succesului său, primul sezon pentru adulți cade pe an olimpic, patinator a fost în umbra Iulia Lipnițkaia, care începe tranziția de la viitoarea juniori la adult.

Sezonul 2013-2014

Sezonul 2013-2014 a fost pentru Rusă patinatoarea Anna Anna Pogorilaya de două ori responsabil. După primele spectacole de succes ale sportivilor in competitii in randul femeilor fanii si presa au inceput sa discute serios posibilitatea de a obține-o la Jocurile Olimpice de la Soci. Anna se subliniat în comunicarea cu jurnaliștii, că scopul său - pentru a arăta pe fiecare plimbare de pornire bun ca principalii experți speră că conferă Sotnikova și Tuktamysheva Lipnitsky. Situația este complicată de faptul că Rusia a avut doar două cote pentru participarea la Jocurile Olimpice din trei posibile.

În prima jumătate a sezonului, Anna a calificat la finala Grand Prix și-a păstrat statutul de concurenți pentru Jocurile Olimpice.

Campionatul Rusiei, în cazul în care lupta pentru participarea la startul principal de patru ani, sportivul nu a putut să facă față cu nervii și arată cea mai bună performanță. A fost nevoie doar locul al cincilea și al treilea în rândul adulților rivali.

După ce a ratat Jocurile Olimpice, Anna a terminat sezonul cu locul al patrulea la Cupa Mondială.

Sezonul 2014-2015

Posleolimpiysky sezonul Anna a început o dată cu demnitate, fiind capabil de a ajunge în finala din seria Grand Prix. Dar, la fel ca în anul precedent, nici un atlet calificat pentru podium finală, vizibil pierde la ruși Elena și Yelizaveta Tuktamysheva Radionova si American Ashley Wagner.

Anna Pogorilaya amintit de public ca un atlet puternic, dar instabilă.

Discurs la campionatul rus a devenit una dintre cele mai încrezător pentru sezonul, ca urmare a care a devenit parte la Campionatele Europene și Mondiale în 2015.

În Europa, Anna a câștigat medalia de bronz, fără a pierde pentru oricine, cu excepția celor doi sportivi ruși, dar o performanță decentă în prejudiciul Cupa Mondială împiedicat, și, ca urmare, erori în programe.

După eșecul Anna a asigurat fanii că nu va renunța și să lucreze asupra stabilității și complexitatea tehnică a patinaj.

Sezonul 2015-2016

Anna Anna Pogorilaya începutul sezonului 2015-2016 atât de prost. După prima victorie într-un mic turneu în Mordovia, urmat de rezultate de reducere. Inclusiv una dintre etapele de Grand Prix Anna a fost mai mic decât sportivii de sex feminin, sunt în mod clar inferioare ei în clasă și de calificare, cum ar fi Alena Leonova și Li Zijun.

Având în vedere nivelul ridicat al concurenței în patinator echipa națională a pierdut aproape speranța de a participa la evenimentul principal al anului. În mod neașteptat pentru mulți, a fost posibil să se arate în selectarea maxim. Ea nu a primit numai în echipa națională, dar, de asemenea, a repetat cel mai bun rezultat din campionatul rus, terminând al treilea.

Anna Pogorilaya după rulare a remarcat că ea a fost în măsură să patineze pentru distracție și să prezinte programul în stare aproape perfectă.

Trei cel mai bun patinator Rusia a luat din nou toate podiumul campionatului european. În acest moment, la fel ca în start de calificare anterioară, Anna a devenit a treia după Evgenia Medvedeva și Elena Radionova.

Cel mai bun din cariera sportive realizare Anna Anna Pogorilaya prezentat două luni mai târziu. Ea a câștigat o medalie de bronz la Campionatele Mondiale de la Boston, a pierdut Medvedev vorbind acasă, Ashley Wagner, dar înainte de nominal al doilea patinator de știri sale de radio echipa.

Adresându-se reporterilor despre emoțiile lor cu privire la succesul Anna Anna Pogorilaya numit acest rezultat „pur și simplu fantastic“.

Sezonul 2016-2017, trauma

O serie de succese majore au continuat în sezonul următor, Anna a câștigat atât Grand Prix, la care au participat, și a fost în cele din urmă să poată fi cu bronz pe podium final. Includerea unui patinator în echipa pentru campionate europene și din lume nu se îndoia nimeni. In Europa, Anna Pogorilaya a depășit cel mai bun rezultat. Ea a câștigat o medalie de argint, doar de a pierde absolut stabil Medvedeva, și în primul rând a mers la Cupa Mondială ca a doua patinator Rusia.

Cu toate acestea, la Campionatele Mondiale de la Helsinki, figura patinator rus Anna Anna Pogorilaya a emis un dezastru pentru sportivii de performanță a acestuia în programul liber, iar în masa finală a avut loc doar al 13-lea.

După eșecul unui atlet majore cu care se confruntă cu leziuni și numai o singură dată a apărut la o lansare majoră, etapa de Grand Prix, arătând că nu este cel mai bun rezultat. După turneu, Anna a anunțat intenția de a lua în serios grijă de sănătatea ta.