Gadis Abdusalam - campion de lupte în Rusia și în lume

Gadis Abdusalam - un luptator celebru, care stă în freestyle pentru Rusia. El este un multiplu premiant și campion al numărului mare de competiții. Lui cunosc mulți fani de arte marțiale, nu numai în Rusia, ci și în întreaga lume. În tinerețe a fost implicat nu numai lupte, ci și pentru kickboxing si arte martiale. Dar, în final atlet prefera sportul mai clasic.

O scurtă biografie a luptatorului

atlet Remarcabil este abdusalam gadisov. Biografia sa a început în 1989, 26 martie. orașul său natal - Mahacikala. A studiat în ramura viitorului luptător Universitatea Economică din Rostov. În anii adolescenței el a reprezentat scoala de sport „Dinamo“, în orașul său natal Mahacikala. Și până acum, el a fost în această clădire.

El a petrecut timpul liber în sala de sport, dar apoi mi-am dat seama că nu este doar puterea de formare, dar, de asemenea, într-o formă bună. La urma urmei, masa musculara nu joaca un rol decisiv în lupte libere. În timpul competițiilor de tineret Gadisovu a reușit să rateze stelele de pe cer. Dar, antrenori au încercat să calmeze băiatul. I-au spus să nu renunțe, trebuie să se angajeze în greu și plat pe deplin.

Datorită sârguinței pe covor și, desigur, talentul a devenit un sportiv remarcabil Rusia ca luptător puternic și agil ca gadisov abdusalam. cetățenia sa - Avar, din moment ce el a fost născut în Daghestan. Dar el a reușit să obțină un grad de colegiu, deși nu ales profilul antrenamentului sportiv. Abdusalam a vrut să învețe să fie un economist pentru plasa de siguranță în viitor.

carieră Pornirea Gadisova

Abdusalam la o vârstă fragedă a câștigat prima sa victorie importantă. În 2008, el a fost capabil de a obține lupta campionat în Rusia, și mai târziu în lume.

Când a făcut debutul în rândul adulților atlet o dată înrădăcinată în rolul de conducere. El a primit Campionatul de Arte Marțiale freestyle în Rusia. Dar acest rang el nu a putut ține mult timp. Impiedicare devin un prejudiciu neobișnuit. El prea des disecat spranceana. În plus, un wrestler si a avut probleme cu a fi supraponderal.

In 2011, Abdusalam Mamathanovich Gadis mutat într-o altă clasă de greutate (96 kg). Și la acea greutate, el a fost capabil să câștige medalia de bronz în Rusia. Experții cred că luptătorul a fost capabil sa, și pentru cel mai bun rezultat. Dar a fost debutul sportivului intr-o noua clasa de greutate, iar participanții la concurs au fost campionii olimpici la el. Astfel, Mahacikala Dynamo a aratat rezultate destul de încurajatoare.

Diversitatea în sport Abdusalamov

Gadis Abdusalam în timpul carierei sale a participat la o largă varietate de concursuri și campionate. În 2012, el a făcut parte din echipa de a lupta pentru Jocurile Olimpice, care au avut loc la Londra. El a fost în măsură să ia doar un loc nouă. Dar, în acest caz, experții din vina atribuite grila turneului, ca etapa inițială de lupte a adus tineri Gadisova cu cel mai puternic atlet din lume - Reza Yazdani din Iran. În 2015 a avut loc campionatul la lupte în Rusia. Abdusalam luptat împotriva lui Vladislav Baytseva. Luptătorul a câștigat această luptă. Ca urmare, el a devenit câștigătorul concursului.

Advances atlet

Gadis Abdusalam este un Luptătorii rus. De patru ori el a fost capabil să câștige campionate în lupte în Rusia, de două ori - în Europa. În plus, el a câștigat un titlu mondial, care ia adus faima internațională. De la începutul acestui sport a reușit să câștige campionatul în Campionatele Mondiale de juniori, care a avut loc în 2008. În 2010, el a câștigat Cupa Mondială. În 2015 Abdusalamov titlu onorific a fost conferit. El a devenit un Maestru Emerit al Sportului din Rusia. În plus, el a primit Cupa de Ramzan Kadirov, și a câștigat Marele Premiu Cupa de Ivan Yarygin.

Viața personală Rusă wrestler

Abdusalam Mamathanovich Gadis a decis să spună la revedere de la stilul său de viață burlac în 2013. Alegerea sa a fost Mutalieva Amin, student la Facultatea de Drept.

Înainte de căsătoria sa, Amina și Abdusalam întâlnit timp de doi ani. Și ne cunoaștem tinerii mult mai devreme. Fata sa născut în satul avară Kuletsma. A fost acolo și a crescut tatăl Gadisova, iar sportivul a vizitat de multe ori acest sat. Nunta a fost jucat pe tradițiile naționale. Printre invitati au fost toate antrenori și conducători de sport luptător. Gadis chiar a decis să solicite o celebrare a tuturor echipei Daghestan lupte libere. Interesant, dar căsătoria nu a afectat negativ asupra carierei unui atlet, chiar și vice-versa. După nuntă, el a câștigat mai multe bătălii importante și prestigioase.

Date interesante

Este cunoscut în Rusia și abdusalam gadisov campion mondial. Înălțime, greutate, sportivi - 181 cm și 97 kg, respectiv. Trebuie remarcat faptul că un luptător nu a fost o dată invitat să participe la campionatele profesionale MMA, cu alte cuvinte - în lupta fără reguli pentru turnee. Acest sport spectaculos, care necesită nu numai pregătire sportivă, ci și competențe în NCCA joacă imagini pitorești. În acest moment, sportivul din Daghestan a refuzat să participe la acest sport. Dar el nu neagă faptul că, în viitor, pot conveni asupra concurenței în MMA. Gadis Abdusalam este considerat unul dintre cei mai buni campioni ruși și mondiale. El a câștigat respectul și popularitatea ca un mare efort pe calea spre succes în competițiile de lupte.