Evgeny Romanov: subapreciat boxer la categoria grea Rusă

Evgeny Romanov - boxer, vorbind la nivel de amatori în categoria de până la 91 kg. De trei ori a devenit medaliat cu argint Rusia și odată ce a câștigat turneul național. Dupa o cariera timpurie a finalizat cinci ani ca un oficial de sport, și apoi a revenit la inelul în statutul unui atlet profesionist.

Startul căii

Evgeny Romanov sa născut în Volgograd în 1984. Când el avea doisprezece ani, tatăl său vitreg l-au trimis la secțiunea de box, în cazul în care primul său mentor a fost Vladimir Pavlovich Makienko. El el a fost de formare pentru o lungă perioadă de timp, până în 2012, nu este trecut pe la Alexander Sergheevici Chernoivanova.

Rezultatele au fost destul de repede. Evgeny Romanov a venit la box, la varsta de 12 ani, iar în 13 a început să călătorească la concurs. Totul a început cu scară regională - câmpul campionat, DCD. În 14 ani, un adolescent promițătoare a câștigat campionatul național printre juniori.

Evgeny Romanov a început cu categoria de greutate până la 57 kg, an după an, transformându-se într-o divizie mai grea. Revenind la nivel de tineret în 2002, el a jucat un sezon în categoria de greutate de până la 81 kg.

tip Junior Volgograd a continuat să câștige colegii lor, care ies deja și la nivel internațional. Din cauza victoriei Romanov la Campionatul European de tineret din Varșovia, Campionatele Mondiale din Coreea. El este considerat unul dintre cei mai promițători băieți ai generației sale.

Trecerea la nivelurile de adult

Nu putem spune că Evghenii Romanov au întâmpinat probleme serioase de adaptare la nivel de adult. Deja în 2005, în primul său campionat al Rusiei „băiat de aur“ din Volgograd el a ajuns în finală, unde a pierdut doar eminent Alexander Alexeyev. Cum apoi a spus Eugene, el la începutul carierei sale de adult absolut nu au simțit timiditatea nimănui, cu excepția celor mai venerabili luptători, printre care Alekseev, Romanchuk, Chahkiev. În anul următor, Romanov repetate realizarea lui, câștigând argintul de campionat național. În final, el nu a avut nici o șansă de Roman Romanchuk, care a fost apoi la vârf de formă și nu avea egal.

În 2007, volgogradets efectuat fără succes la campionatul Rusiei, cu toate acestea, el a făcut o realizare memorabila decât medalia de aur de obicei. În joc meci Rusia împotriva Statelor Unite, el a knock-out american Deonteya Wilder, și, de fapt, în boxul amator pentru a face deosebit de dificilă, deoarece sportivii sunt protejate de căști de protecție, luptă mai puțin ultimul.

Apoi, nimeni nu știa că grea a învins SUA în câțiva ani va fi campion mondial în rândul profesioniștilor, astfel că a fost o victorie foarte tare în cariera Eugene Romanov.

Principiul Nesportiv și cinci ani de pauză

În 2008, campionatul rus Evgeny Romanov a ajuns din nou în finală și a pierdut din nou, de data aceasta Igor Mehontsevu. După această victorie, el a efectuat cu succes la nivel internațional, câștigând campionatul mondial, campionatul european.

Un an mai târziu, sportivul a reușit încă să-și atingă scopul și de a câștiga un campionat național, de rupere insultarea o serie de trei finale pierdute. În conformitate cu principiul selecției sportului, și anume Evghenii Romanov a trebuit să reprezinte Rusia la turneele majore ale anului ca un campion național, dar liderii au judecat în mod diferit. Și la Cupa Mondială și Campionatul European din nou, m-am dus Egor Mekhontsev, care a ratat campionatul național.

Evgeny Romanov a fost indignat, pentru că el a petrecut câțiva ani cu incapatanare sa dus la obiectivul său, în mod regulat a participat la finala și a reușit să câștige în cele din urmă, dar nu a primit o șansă de a se dovedi la nivel internațional. Simțind inutilitatea continuării în continuare a ocupării forței de muncă de box, el a terminat cariera de amatori. Luând un fel de pauza, Evgeny Romanov a început să lucreze în comisie sa natală sport din regiunea Volgograd, care participă la organizarea de diverse evenimente sportive.

Înapoi la inelul

Spre surprinderea tuturor în 2016 Evgeny Romanov a revenit la inelul deja în grad de boxer profesionist. atlet manager a devenit un promotor local, Victor Vasiliev. În timp ce sportivul a avut doar patru lupte, trei dintre ele în sudul Rusiei.

Cu toate acestea, în acest timp scurt el a deja sa stabilit ca un ștanțe de temut, cu un pumn puternic cu ambele mâini. Victoria cea mai izbitoare a fost câștigat peste campioana Rusiei în rândul profesioniștilor, Vladimir Goncharov, când Romanov bătut un adversar puternic în prima rundă.

Acum vă puteți aștepta ca promotorii de contract Eugene grave, care îi va furniza luptele cu cei mai puternici boxeri.